انواع خرمای مضافتی تازه در کرمان

خرمای مضافتی یکی از بهترین ارقام خرما در کرمان می باشد و در این مرکز تازه ترین خرمای مضافتی آماده ارسال به سراسر کشور می باشد.
میوه مضافتی یکی از مهمترین ارقام خرما در کشور می باشد. خرمای مضافتی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد و همین امر باعث مشتری پسندی و طرفداران بی شمار این میوه شده است.
آیا با ویژگی های خرمای مضافتی آشنا هستید؟
خرمای مضافتی از نمونه ارقام خرمای نوع تر در کشور می باشد. این میوه در مناطق مختلفی از کشور پرورش می یابد و می توان در نخلستان های زیادی میوه مضافتی را یافت.
استان کرمان و شهرستان بم با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی خود هرساله مرغوب ترین انواع خرمای مضافتی را در خود پرورش می دهند. شهرستان بم بالاترین سطح زیر کشت میوه مضافتی در کشور را دارد و با توجه به سهم بالای تولید این میوه دارای شهرتی جهانی می باشد.

نگهداری میوه مضافتی

میوه مضافتی معمولا در مرحله رطب برداشت می شود چرا که این میوه دارای بافتی بسیار نرم و مرطوب می باشد و به دلایل مختلفی همچون وزرش باد و نوک منقار پرندگان میزان ضایعات این میوه افزایش می یابد. از این رو میوه مضافتی را تا مرحله خرما بر روی نخل نگه نمی دارند.
در گذشته برای افزایش ماندگاری و حفظ تازگی میوه مضافتی این میوه را خشک می کردند. خشک کردن خرما بر طعم و مزه میوه تاثیر می گذارد و مرغوبیت این میوه را کاهش می دهد. امروزه از این میوه در سردخانه نگهداری می شود و می توان تا ۹ ماه این میوه را در سردخانه نگهداری نمود.
>منبع: بازار خرما ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.