بازار خرید خرما مرغوب مضافتی

سومین خرمای از لحاظ حجم انبوه کاشت خرمای مرغوب مضافتی است که در بازار داخل و خارج کشور با قیمت های متفاوت خرید و فروش می شود.
یکی از بهترین مواد غذایی که برای بدن مورد استفاده قرار می گیرد خرما است. این میوه دارای قند طبیعی زیادیست و به همین دلیل جزء دسته محصولات کشاورزی شیرین قرار می گیرد. خرما یکی از معدودترین مواد شیرینی است که قند طبیعی آن برای بدن هیچگونه ضرر جانی ندارد و جالب است بدانید که حتی افراد دیابتی برای درمان قند خون خود می توانند از خرما استفاده کنند. در خانه همه ما ایرانی ها خرما وجود دارد البته رطب که میوه نوبرانه خرما است از طرفداران بیشتری برخوردار است.

ویژگی و خواص بی نظیر خرما

خرما یک میوه بهشتی است که در ۴۲ کتاب مقدس نام آن ذکر شده است. به عنوان نمونه می توان به اشاره قرآن کریم، پیامبر و ائمه اطهار در این زمینه اشاره کرد. مثلا پیامبر می فرمایند: جبرئیل به من گفت: خرمای برنی آب ستون فقرات را می افزاید. یا امام علی (ع) فرموده اند: خرما بخورید چرا که شفای دردها در آن است.
ویژگی و خواص بی نظیر خرما

مضافتی

یکی از مهمترین محصولات کشاورزی در استانهایی مانند کرمان، سیستان و بلوچستان و بم خرمای مضافتی است. جالب است دانید که از لحاظ میزان کاشت خرمای مضافتی به طور کلی سومین خرمای مهم ایران است که شکل ظاهری آن پهن می باشد. این محصول را می توانید در نمایندگی ها و فروشگاه های سراسر کشور تهیه کنید.
منبع: بازار خرما ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.