خرید خرما مضافتی درجه یک صادراتی

خرمای مضافتی یکی از بهترین انواع خرمای صادراتی ایران می باشد و در این مرکز انواع خرمای درجه یک مضافتی به صورت مستقیم خرید و فروش می شد.
خرمای مضافتی یکی از بهترین انواع خرمای صادراتی در کشور می باشد و با توجه به بافت نرم و مرطوب خود توانسته در بازارهای خارجی علاقه مندان زیادی را متوجه خود نماید.
برداشت میوه مضافتی در شهریورماه آغاز می شود و در این ماه بالاترین تقاضا برای خرید و فروش این محصول متوجه کشاوران میوه مضافتی می شود.
شرایط نگهداری و بسته بندی میوه مضافتی همواره یکی از دغدغه های کشاورزان این محصول می باشد. خرمای مضافتی دارای بافتی مرطوب می باشدو در شرایط دمایی عادی به سرعت دچار فساد می شود. در گذشته میوه مضافتی بالاترین ضایعات را داشته است و امروزه با توجه به اقدامات مناسبی که صورت گرفته و با احداث سردخانه در مناطق خرماخیز شاهد افزایش ماندگاری و کیفیت این میوه می باشیم.

خرمای مضافتی درجه یک ایرانی

آیا میدانید بهترین انواع خرمای مضافتی در چه مناطقی پرورش می یابد؟
شهرستان بم در استان کرمان به عنوان مهد پرورش خرمای مضافتی شناخته می شود و بالاترین سهم برداشت میوه مضافتی در کشور را به خود اختصاص داده است.
علاوه بر شهرستان بم در استان سیستان و بلوچستان و منطقه سراوان نیز هر ساله شاهد پرورش مرغوب ترین انواع خرمای مضافتی می باشیم. خرمای مضافتی سراوان دارای سایزی درشت می باشد و همواره به عنوان خرمای درجه یک صادراتی به سایر کشورها از جمله هندوستان ارسال می شود.
عرضه خرمای مضافتی معمولا به صورت بسته بندی شده در بازار صورت می گیرد و بسته بندی این محصول غالبا به صورت کارتنی و پلاستیکی صورت می گیرد.
منبع: بازار خرما ایران