صادرات و فروش خرمای استعمران

خرمای استعمران ارزش تجاری و صادراتی بسیار بالایی دارد و جزء دسته خرماهای نیمه خشک به حساب می آید که فروش این نوع از خرما با قیمت های ارزان و گران انجام میشود.
خرما میوه ای منفرد، کشیده، استوانه ای نوک دار، تک دانه با کلاله ی انتهایی، برون بر گوشتی و درون بر غشایی است. بر حسب رقم و شرایط رشد، وزن خرما از حدود ۲ تا ۶۰ گرم، طول آن از ۱۸ تا ۱۲۰ میلی متر تغیر می کند. میوه خرما از دو قسمت متمایز تشکیل می شود اول قسمت خارجی که اطراف دانه را فرا می گیرد. این قسمت بخش خوراکی میوه را تشکیل می دهد. که به آن فرابر گفته می شود. دوم هسته که خود به تنهایی به سه قسمت تقسیم می شود.


خرمای استعمران

خرمای استعمران که تحت عنوان سایر نیز شناخته می شود ارزش تجاری زیادی دارد و یکی از فراوان ترین خرماهای استان خوزستان را تشکیل می دهد. خرمای استعمران از نظر صادرات یکی از مهمترین ارقام است و از خرماهای نیمه خشک به شمار می رود. رقمی دیررس با محصولی نسبتا فراوان است. وزن میوه ۲/۷ میلی گرم، شکل آن کشیده، رنگ خارک آن زرد و رنگ میوه آن قهوه ای است. در عراق نوعی سایر وجود دارد که از نوع خرمای نرم است و رنگ میوه آن قرمز مایل به قهوه ای تیره است.
خرمای استعمران

اهمیت خرما از دیدگاه اسلام

خداوند کریم در قرآن آیه ۹۹ سوره انعام می فرمایند: اوست خدایی که از آسمان باران فرستاد و بدان باران هرگونه نباتی را رویانیدیم و از آن نبات ساقه ای سبز و از آن دانه هایی بر یکدیگر چیده و نیز از جوانه های نخل خوشه هایی سرفرو هشته پدید آوردیم و نیز بستان هایی از تاک ها و زیتون و انار، همانند و ناهمانندند به میوه هایش آنگاه که پدید می آیند و آنگاه که می رسند بنگرید که در آن ها عبرت هاست برای آنانکه ایمان می آورند.
منبع: بازار خرما ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.