فروش خرمای مجول در ایران

خرمای مجول چگونه در بازارهای ایران خرید و فروش می گردد، و زادگاه و منشا اصلی آن کجاست. این رقم خرما از چه زمانی در ایران کشت می شود؟
در حال حاضر کشت خرما در ایران برای کشاورزان با مشکلات زیادی همراه است، و قیمت خرما گاهی به قدری کم می باشد که، کشاورزان نمی توانند پول کارگرانی را که برای آن ها خرما برداشت کرده اند، پرداخت کنند. همچنین نخلستان های ایرانی اکثرا قدیمی هستند، و مقاومت کمی برای شرایط بی آبی دارند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

زادگاه خرمای مجول

محققان ایرانی رقم خرمای مجول را که قیمتی بیست برابر خرماهای ایران دارد، و همچنین بسیار مقام است، را از آفریقا با خود به ایران آورده اند. آن ها با کشت آزمایشی خرمای مجول به این نتیجه رسیده اند که این رقم در ایران بسیار خوب، نتیجه می دهد، و از این رو هم اکنون آن را در استان های کرمان، بوشهر، فارس، هرمزگان و شهر اهواز کشت می کنند.

زادگاه خرمای مجول

خرید و فروش خرمای مجول

خرمای مجول دارای بافتی نیمه خشک، میزان باردهی بالا، پوستی ظریف و نازک که در برابر گوشته ی خرما ناچیز به حساب می آید، می باشد، و همچنین این رقم خرما قیمت بالا و خوبی را در بازارهای جهانی خرما نصیب خود کرده است. قیمت خرمای مجول را بیست برابر خرماهای ایرانی بیان کرده اند، که با توجه به آسانی کشت و برداشت آن نسبت به ارقام دیگر خرما، بسیار مقرون به صرفه است.
این خرما را مانند خرماهای دیگر می توانید از بازارها و مغازه های مختلف شهری که در آن زندگی می کنید، بیابید. همچنین برای تهیه و خریداری عمده آسان و راحت آن به صورت بسته بندی یا فله به سایت خرما مراجعه نمایید.
منبع: بازار خرما ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.