قیمت فروش خرمای مرغوب ایرانی

می توانید در جنوب کشور با انواع خرماهای ایرانی آشنا شوید. زیرا در این مناطق گونه های بسیار متفاوتی وجود دارند که با قیمت ارزان و گران خرید و فروش می شوند.
خرما یکی از محصولات کشاورزی است که در جنوب کشور به وفور یافت می شود. این میوه در انواع و گونه های بسیار زیادی کشت می شود که اگر بخواهیم به صورت تخصصی بگوییم می توان به بیش از ۳۰۰ گونه متفاوت خرما اشاره کرد که ۳۰ نمونه آن ارزش تجاری اقتصادی و صادراتی دارند. خوب است این را هم بدانید که ایران به دلیل حجم انبوه صادرات جزء کشورهای برتر جهان در این حوزه می باشد.


انواع خرما

اکثر محصولات کشاورزی که تولید می شوند در طعم، رنگ و مزه با هم متفاوت هستند. خرما نیز از این قاعده مستثنی نیست، میوه خرما به سه گروه تقسیم بندی می شود. خرما خشک، خرما نیمه خشک، خرما نرم از انواع خرما محسوب می شود که هر کدام دارای زیر شاخه و خصوصیات خاص خود می باشند.

قیمت فروش خرما

همانطور که در بالا ذکر شد خرما دارای گونه های متفاوتی است که هر کدام خواص و فواید خاص خود را دارند. اما ۳۰ گونه از این خرما مانند خرمای گنتار، استعمران، شاهانی و… به کشورهای اورپا و آمریکا صادر می شوند. قیمت فروش هر کدام از این محصولات با توجه به کیفیت، سایز، جنس و… پایین و بالا می شود.
منبع: بازار خرما ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.