قیمت مرغوبترین خرما گنتار

به اطلاع می رسانیم در این مرکز مرغوبترین انواع خرما از جمله خرمای گنتار با قیمت مناسب به صورت عمده عرضه می شود.
خرمای گنتار یکی از ارقام صادراتی خرمای تولید شده در استان بوشهر، فارس و خوزستان می باشد. خرمای گنتار از نمونه ارقام خرمای ایرانی می باشد که مصارف داخلی ندارد و عرضه آن به صورت صادرات به سایر کشورها صورت میگیرد. این میوه با توجه به اینکه در مناطق مختلفی برداشت می شود با نام هایی همچون قندی و قنطار نیز شناخته می شود
مرغوب ترین خرمای گنتار ایران مربوط به استان بوشهر و شهرستان برازجان می باشد. متاسفانه میوه گنتار مصارف داخلی ندارد و با توجه به کیفیتی بالایی که دارد از نمونه خرماهای نا آشنا برای ایرانیان می باشد.

مصارف و ویژگی های خرمای گنتار

خرمای گنتار ظاهری بیضوی و ریز دارد و رنگ آن متمایل به قهوه ای روشن می باشد. میوه گنتار همچنین دارای بافتی نرم می باشد و از ارقام خرمای تر به شمار می آید. در مرحله خارک زرد رنگ است. این میوه بیشتر به صورت رطب و خرما مصرف می شود و میوه کاملا رسیده آن در اواخر شهریور ماه برداشت می شود.
یکی از مزیت های رقابتی میوه گنتار مدت ماندگاری بالای این محصول می باشد و با توجه به بافت نرمی که دارد در شرایط نامساعد به سرعت فاسد نمی شود.
میوه گنتار علاوه بر مصرف تازه خوری به صورت فرآوری شده نیز مصرف می شود. و مردم بومی منطقه از این میوه برای تهیه انواع سرکه خرما و رب خرما از آن استفاده می کنند.
در این مرکز انواع خرما را با مرغوبترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می توانید تهیه نمایید.
منبع: بازار خرما ایران