مرغوبترین خرمای خشک دیری

به اطلاع می رسانیم در این مرکز مرغوبترین خرمای خشک دیری با کیفیتی تضمین شده آماده ارائه به بازار می باشد.
نخل خرما درختی است گرمسیری که تنها در مناطق گرم و خشک به میوه دهی می رسد. تا کنون بیش از ۳۰۰۰ گونه از انواع خرما در سطح جهان به ثبت رسیده است. تفاوت عمده ای که در انواع گونه های نخل خرما وجود دارد، میزان رطوبت و نرمی این میوه با ارزش می باشد. گفتنی ست انواع گونه های خرما دارای مصارف گوناگونی می باشند، بعضی از ارقام خرما مصرف تازه خوری دارند، بعضی دارای ارزش تجاری و صادراتی هستند و بعضی از گونه های خرما به صورت فرآوری شده مصرف می شوند.

خرمای دیری

ویژگی های خرمای خشک دیری

خرمای خشک دیری یکی از مرغوب ترین انواع خرمای خشک برداشت شده در ایران می باشد و در مناطق مختلفی همچون شهر اهواز، خرمشهر، بوشهر و بهبهان برداشت می شود.
خرمای دیری برداشت شده از نخلستان های شهر اهواز از بالاترین کیفیت برخوردار می باشد و توانسته مشتریان زیادی را از سراسر کشور به سمت خود جذب نماید.
یکی از مزیت های خرمای خشک دیری قابلیت نگهداری بالای این محصول می باشد. خرمای دیری را می توان در درمای اتاق نیز نگهداری نمود و با توجه به میزان رطوبت پایین این میوه، دچار له شدگی، شکرک زدن و یا ترش شدن نمی شود.
خرمای خشک دیری با توجه به میزان رطوبت پایین خود دارای قند بالایی می باشد و از این رو از انرژی زا ترین و پرکالری ترین ارقام خرمای ایرانی به شمار می آید و مصرف روزانه این رقم خرما می توان انرژی زیادی را به بدن بدهد.
منبع: بازار خرما ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.