نرخ انواع خرما مرغوب وطنی

خرمایی که در کشور تولید می شود با نرخ های بسیار متفاوت عرضه می گردد. این محصولات وطنی که حاصل دسترنج کشاورزان داخلیست در انواع بسیار زیاد و با جنس مرغوب تولید می شوند.
این روزها و در ماه مبارک رمضان خرما در کشور های مسلمان از جمله ایران جزء محصولات مورد توجه و بسیار پر فروش می باشد و بسیاری از مردم روزه دار با خوردن خرما افطار می کنند. این محصول ارزشمند بسیار نیرو بخش و مفید است و می تواند ضعف بدن را از بین ببرد.
خوشبختانه بازار کشور پر است از محصولات وطنی در زمینه خرما که در ۳۰۰ گونه متفاوت کشت می شوند و هر کدام خصوصیات و خواص خاص خود را دارند.

مرغوبترین انواع خرمای ایرانی کدام است؟

یکی از بهترین محصولات کشاورزی که در جنوب کشور برداشت می شود خرما و رطب است. که همانطور که در بالا ذکر شد بیش از ۳۰۰ گونه متفاوت دارد. در بین این گونه ها ۳۰ نمونه را می توان جزء بهترین ها از لحاظ کیفیت و ارزش تجاری معرفی کرد.
مرغوبترین انواع خرمای ایرانی کدام است؟
خرمای مضافتی، خرمای استعمران، خرمای زاهدی، خرمای ربی، خرمای پیارم، خرمای شاهانی و… را می توان بخشی از انواع این محصولات نام برد که هر کدام دارای ویژگی هایی مانند طعم، رنگ، بو و مزه خاص خود می باشند. و می توان این ادعا را کرد که امروز در بازار کشور برای هر ذائقه و سلیقه ای خرمای مخصوص وجود دارد.
قیمت و ارزش پولی این محصول هم به خیلی از مسائل مانند بسته بندی، کیفیت، نحوه تولید، طعم و… وابسته است که هر چه به استانداردهای بهداشتی نزدیکتر باشد از نرخ و قیمت بالاتری برخوردار است.
شما می توانید انواع خرمای صادراتی و مرغوب را از فروشگاه ها و مراکز عرضه سراسر کشور تهیه نمایید.
منبع: بازار خرما ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.